Home

Bektaşilik de Masonluk gibi bir batıni yapıdır. İkisinde de gizli öğretiler vardır. Sır herkese söylenmez. Birisinde beklentisiz bir şekilde kendi halkına tamamen yıllarca hizmet edip nefsini köreltirsen, çalışırsan ve de bu uzun maratonun sonunda ustadan el alabilmek için girdiğin imtihanı verirsen bu sırlara vakıf olabilirsin. Anlayacağınız ustanızın rızası olmadan bu işler olmaz. Bunu da gerekli türküden anlayabiliyoruz.

Güzel âşık cevrimizi çekemezsin demedim mi?

Bu bir rıza lokmasıdır yiyemezsin demedim mi?

 Masonlukta ise en yukarılara gidebilmenin en iyi yolu soylu veya Yahudi kökenli olmaktır. Zaten belli bir ekonomik seviyenin üstünde değilsen kimse seni mason yapmaz. Bunu da açıkça belirtirler. Fakir olanların katılabileceği bir kulüp değildir. Bu yolla zengin olanlar ilişkilerini pekiştirdikçe, birbirlerine daha çok iş paslayarak daha da zenginleşirler. Zaten onun için adı Locadır da, dergâh değildir. Herkesin giremeyeceği de kurallarla belirlenmiştir.

Bektaşilikte ise

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
İster kâfir, ister Mecusi, ister puta tapan ol yine gel,
Bizim dergâhımız, ümitsizlik dergâhı değildir,
Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel.”

Bakalım mason olabilmek için neler gerekli imiş.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=462.0 sitesinden alınmıştır

 6

Fakirler Mason olamaz” ne yani bu çok özel, çok iyi niyetli, sevgi ve bilimin aydınlık ışığı ise neden fakirlerle paylaşılmaz. Onlarında buna hakkı yok mu? Işık hep zengine mi parlar? Gariban da girip iki ihale alsa ağzı açlıktan kokmasa ne olur?

Kadınlar Mason olamaz.” Kadınlar kutsaldır, azizdir. Onların eğitime ihtiyacı yoktur” çevir kazı yanmasın. Gerekçe bulması lazım, laf olsun diye demiş abim “Azizdir, kutsaldır, iyidir, hoştur”. Onlar da aydınlanamıyor mu? Bilderberg üyesi Suna Kıraç kimdir? Erkek mi? Yani kurallar paraya göreye esneyebilir.

Siciliniz temiz olmak zorundadır” Hocam sen beni aydınlatacak mısın? Aydınlatmayacak mısın? Sicilimle işin ne? Ya haksızlığa uğrayıp ceza aldıysam? Kalbim temiz olamaz mı? Belki haksızlığa uğrayan birine yardım ettim, iftira attılar? Senden daha temizimdir belki? Temiz kâğıdı ile gidiyoruz cemaate. Oldu olacak SSK’dan sigortalı olup olmaığımı da belgeleyelim, bakarsın pirim eksik mi yattı? Dergâh değil işçi bulma kurumu resmen.

En az 2 masonun size kefil olması gerekir” Bu ne iyice coşmuşlar, burada da sanki bankadan kredi çekiyoruz. N’apalım belki tanımıyoruzdur? Işıktan ne mahrum bırakıyorsun sen beni?

Etrafınızdan iyi tanınmanız gerekir” Etrafı tarafından sevilmeyen, çok düşmanı olan kişiler Mason olduklarında da onu sevmeyen ve ona düşman olan kişiler kendileri ile birlikte geleceklerdir. Bu Masonluğun gururu ve birliğin zedelenmesinde risk yaratabilir. İyi bilinmek neden önemlidir anlayamadım. Kötü bilinmekten neden korkulur? Eğer sen doğru yoldaysan başkasının senin hakkında düşündüğünün ne önemi var? Demek ki kötü bir haltlar karıştırıyorlar ki gizli kalsın diye çok uğraşıyorlar. Açığı olmayan düşüncelerini yiğitçe savunurdu oysa.

O kadar da yerin dibine sokmayayım Locaları, süper yetenekli olursan da kârlı bir adam olduğundan alınabilirsin. O konuda vicdanlıdırlar yani. Yeteneklerini onların çıkarlarına para karşılığına satma ihtimalin düşük olsa da var.

Eğer Star Wars’ı izlediyseniz aynı Sith’ler ve Jedi’lar gibi tamamen birbirine ters iki yapıdan bahsediyoruz. Masonluk ve Sufilik (Alevi – Bektaşilik), “Başkasına Hizmet Edenler” ve “Kendine Hizmet Edenler” olarak ayrılmış iki dünya göreceksinizdir.

Aşağıdaki iki resimde önemli figürleri göreceksinizdir. Birisi masonlukta üst seviyelerde kullanılan kutsal sembolleri Baphomet’tir ki kendileri Kuran’da şeytan olarak bilinmektedir. Öbürü ise semah dönen bir semazendir. Bu şekilde semboller üzerinden olayı çözebiliriz.

 7

  • Birisi sağ eliyle aldığını sol eliyle göstererek verir.

  • Semazen ise haktan aldığını halka verirken, sağ eli sol eli görmez.(Aynı cümle Kuran’da da geçer, İncilde de geçer).Bu konuyla ilgili Kuran ve İncil’den yaptığım alıntılar ve ayetler ileriki bölümlerde verilecektir. 

  • Bir tanesinde ikilik vardır beyaz aydan alır siyah aya verir. Hatta bir bir parmakla yukarıdan aldığını, aşağıya 2 parmakla verir. 

  • Semazende ise bütünlük vardır, bir el ne aldığını görür, öbür elde kime ne verdiğini bilmez. Alırken şükrederek avuç açar, verirken cömertçe verir ve ne verdiğini görmez.

  Anlaşılan ikilik yaratmak, karanlık tarafın temel amacıdır. Bu durumda halkın kaçınması gereken konu ikiliktir.

Bu konuyla ilgili bir diğer örneğimde şudur. Arif Sağ’ın “İnsan Olmaya Geldim” isimli Nimri Dede’den aldığı türküde geçen ilk iki satır şudur.

İkilik hinliğini içimden atıp, sözde ben bir insan olmaya geldim.

Taht kuralı ariflerin gönlüne, özde ben bir insan olmaya geldim.

İkilik (Çift Taraflılık) : daha üstün bir üçüncü güç -aslında tek güç- tarafından kontrol edilmeyen-edilemeyen, mutlak bir zıtlık ve kutupluluğu temsil eder. Yani ak ak’a, kara kara’ya hizmet eder. Ak ve kara’nın ötesinde bunları kucaklayan bir gri yoktur. Buradaki durum dikkatle incelendiğinde; bunun gerçek bir ‘şirk’ durumu olduğu gözlenmektedir. Yapının Kabala’daki karşılığına Sitra de Kedusha denir.

Sitra de Kedusha: İbranicede bulunan kutsal metinlere dayanan bu ikincil kabalistik yapı “İsrailoğullarını kutsal ve özel seçilmişliğe ulaşmasını sağlar.” Yani kendileri Sitra de Kedusha iken, Geri kalanlar “Sitra de Ahra”dır. Bu da bir nevi Tevrat’dan, Yahudi Talmudlarına kadar giren kendinden olmayanlara “Goyim” demelerinin mistik felsefedeki temelidir. Bu cemaatin tanrısı olan “Yahveh”, diğerlerinin tanrısı değildir. Onlara göre diğerlerinin tanrısı “Satan”dır. Oysa durum tamamen tersinedir.

Bu türkü bir Alevi-Bektaşi deyişidir. Bu İslâmi değerlere karşı bir türkü değildir ama hep Sünni Müslümanların din üzerine duygusallıkları, medya ve derin devletimiz tarafından kullanılarak, Alevi-Bektaşi tarafına karşı kullanılmıştır. Önceden de dediğim gibi amacım kimseyi suçlamak değil ama tespitlerde yapmak zorundayım. Gereksiz yere birbirine düşman edilip bu gibi bilgilerin açığa çıkmaması isteniyor.

İslâm’ın özü Sufilik olduğuna göre de birebir kesişmektedir. Ama kendini Müslüman sanan cahiller birleşecek yer arayacaklarına, karşıdakini kendine gibi olmayanları öldürmeyi tercih etmekteler.

İkilik yaratmakta kalmıştık. İlk olarak yukardaki figürler zaten bu olayı yeterince anlattı. Ama ek olarak mason localarında damalı zemin bulunur. Bu zemin üzerinde farklı boyutlarla temas kurulur. Hatta ismini de vermemde bir sakınca da görmüyorum. Bağlantı kurulduğu iddia edilen sistem “Orion Grubu” olarak da söylenir.

8

Damalı zeminde de bir beyaz bir de siyah vardır. Ne işe yarar bu damalı zemin? Neyi sembolize eder? Zemin üzerinde farklı boyutlara temas tamamen doğrudur fakat ek olarak bu kabala “Mistik Kötülükler” kitabı Kabbala’da ikiliği anlatır. Sevgi – Nefret, İyilik – Kötülük, Barış – Savaş ama siz bunu Alevi – Sunni, Kürt – Türk, Fenerbahçe – Galatasaray gibi çoğaltabilirsiniz. Yani Kabala ikilik yaratan bir öğretidir bu da kaosa neden olur, bundan yönetim sağlanır. Önceki konularda da yazdığım doların üzerinde bulunan “Kaostan gelen yönetim” buraya dayanmaktadır. Sufilik inancında ise böyle bir şey yoktur. Olayları “iyi” ve “kötü” olarak ikiye ayırmamamız gerektiğini anlatır. Çünkü bu yapı “öteki” yi yaratan en önemli temeldir.

Resimlerdeki sütunlar ise Süleyman mabedinin girişindeki sütunları göstermektedir. Nihai hedef olan vaae edilmiş topraklarda kurulacak tek dünya devletinin merkezinde oluşturulacağı iddia edilen Süleyman mabedinin giriş kapısının bilinçlere aşılanmasıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s