Home

Mason olmak dediğiniz her masonun Yahudi olduğu anlamına gelmez ama güç hastası olmak tamamen bir yanlışa işaret eder. Örneğin satrancın hikâyesini herkes bilir. Hikâyeyi sizin için özetleyeyim.

16

Hindistan Şah’ı adına bu oyun geliştirilir. Oyunun amacı sadece şahı korumak ve rakibin şahını mat etmektir. Piyonların harcanmasında hiçbir sakınca yoktur. Tabiki piyonlar siz halk oluyorsunuz arkadaşlar. Aynı Michael Jackson’ın şarkısında dediği gibi “They don’t care about us”. “Yani umurlarında bile değilsiniz”. Oyuna dönersek kaleler Şahı geniş açıdan korur. Atlar taşların üzerinden atlayabilir. Fil kısıtlı ama önü açıksa etkili bir hamle açısı vardır. Vezir her yere ulaşır, şah için en önemli taştır. Şah’ın hamlesi ise her yöne bir adım taşır ve üstünde bir haç vardır. Ama en önemlisi bir piyon kasıp da ölmezse vezir veya başka önemli bir taş olabilme hakkına sahiptir ama hiçbir zaman Şah olamaz. Bir de zemine dikkat ederseniz damalı bir zemin değil mi? Yani anlayacağınız masonik öğreti, ikilik yaratıp bu ikiliği yönetme isteğinin ayun alanına yansımasıdır. Bu sadece Yahudilerin, Mason Loca’larında yok ama en tutkuluları da onlar.

17

Ürettiği oyun aracılığıyla ile İran’a şov yapmak isteyen Hindistan’a İran’dan gelen cevap tavladır.”. Tavlada da ilginç detaylar vardır. Pulların hareket edebileceği, 6’lık dizilerden oluşan 4 ana bölüm vardır(4 Mevsim). Her yönde toplam 12 pul girdi aralığı vardır (12 ayı anlatmaktadır). 2 yöndeki toplam 24 pul girdi aralığı vardır. (24 saati anlatır). 1 günün yarısı aydınlık, yarısı karanlıktır o yüzden pulların yarısı siyah, yarısı da beyazdır. 30 pul + 24 girdi aralığı + 6 bir zarın alabileceği en büyük değer = 60 bir saatteki dakika sayısıdır. Cevaptaki detay şudur. “Sen ne kadar oyun hazırlarsan hazırla, istediğin kadar hesap yap. Ama kimin kazanacağına 2 zar karar verir” diyerek güzel bir cevap yollamıştır Hindistan Şahına. Damalı zemin ise ilginçtir ki tavlanın arkasında kullanılmıştır.

18

Bu fotoğrafta da George Washington’ın kendisidir. Kendisi 33. Seviyeden mason olup Amerika’nın ve Amerika’da masonluğun kurucularındandır. Çalıştığı cemaati heykeliyle açıkça anlatmış. 1 doların üstünde de resmi mevcuttur. Bu satanizmin günümüzdeki kolu masonluğun devamıdır. Mısır’daki karşılığı antik dönemlerde Seth’e tapınmaktı. Konunun detaylarına ilerleyen bölümlerde daha net gireceğim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s