Home

Önceki konuda da William Cooper’ın ısrarla anlattığı bu tarikatın detaylarına biraz daha girmek istiyorum. Mısır, Asur, Babil, Indus vadisine kadar heryerde çeşitli kalıntılara ulaşılmıştır. Bu kültürlerin hepsinde hep “Yılan” sembolü kullanılmıştır. Yılanlar Seth’in yılanları olarak bilinir. Seth ise bu kültürlerde karanlık-negatif güçlerin toplamı olan “Satan” yani şeytan demektir. Çok değerli bilgiler öğrendiğim William Cooper’ın “Apokalipsin Atlıları” adlı kitabında Amerika ve İngiltere’de bulunan Mason Loca’larında tepe örgütün adının “Yılan Kardeşliği” olduğudur. Hatta Roma İmparatorluğun’da da bu örgüt çok güçlüydü ve soylular bu nedenden dolayı yılan bilekliği takarlardı. Romada kullanılan bu bilekliklerin resimlerini aşağıda bulabilirsiniz.

76

Roma ile bitmesi beklenen bu okültizm yoluna, Bilderberg ve Klu Klux Klan gibi yapılarla devam etmiştir. Yani açıkçası canlılığını aktif hallerindedirler. En son iyice açığa çıktığı yer ise “Nazi-Almanya”sıdır. Bu tarikatın en önemli üyelerinden biri de Adolf Hitler olmuştur. Bu yüzden sembolleri çok sıkça kullanıp, işin özünü araştırmak için Hindistan’a ve Çin’e kadar rahiplere birçok heyet yollamıştır. Aşağı da Nazilerin kullandığı sembollerden birini ekliyorum.

77

Bu karanlığı binlerce yıldır taşıyan gizli yapı, elbette kendini dengeleyen bir unsurla sınırlandırılmıştır. Bu ekibin peşinde olan Sufiler ise “Turna” sembolünü kullanmayı tercih etmişlerdir. Malum olacağı gibi “Turna” gibi kuşlar göç yolları üzerinde yılan ve sürüngen gibi zararlıları avlayarak yaşarlar. Hava akımlarını kullanarak fazla enerji harcamdan çok uzun mesafeleri gidebilirler. Tek eşli olup, sürüdeki uyuma çok dikkat ederler.

Bu konunun daha net anlaşılması açısından, Bu tarikatla geçmiş çağlarda hangi kültürlerin,kimlerin savaştığı ve sonuç aldığını yazararak ve resimlendirerek aşağıda anlatmak, konunun anlaşılabilirliğini çok daha net ortaya koyacaktır. Tarihte yılanlarla ilgili hikâyelerin en çok bulunduğu yer Anadolu ve etrafındaki coğrafyadır. Şahmaran, Demirci Kawa(Newruz hikâyesi), Kenan ve Konan’ın hikâyesi bu konuda bizi aydınlatmak için en uygun hikâyelerdir. Bir gizem perdesini aralamak için halk kültürünü incelemek, resmi tarihten yine daha faydalı olacaktır.

“KONAN, KENAN ve DEMİRCİ KAWA’NIN HİKAYESİ” başlıklı konuda bu hikayelerin ayrıntıları ile gerekli tarikatı inceleyeceğiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s