Home

Can Bonomo, İzmir doğumlu bir pop şarkıcısıdır. Kökeni itibari ile Yahudi’dir. Gene eklemek isterim “Yahudi” diye kimseyle bir sorunumuz yoktur. Aksine bu toplumdan çok saygı duyduğum insanlarda çıkmaktadır. Chomsky ve özellikle Finkelstein gibi isimler bunlardan bazılarıdır. Fakat bu cemaatin tepesinde bulunan bir karanlık yapı onları sömürmektedir. Onlara diğerlerinden üstün oldukları bir yalan aşılanmıştır ki bu karanlık öğretinin en temel taşıdır. Orijinal öğreti “Her şey birdir” iken Yahudilikteki öğreti bozulup, “Çoklarının arasında bir” denerek, Kendilerini diğerlerinden üstün görmüşlerdir. Bu noktada yaptıkları zulüm ile kendilerine de aynı şekilde zulüm etmişlerdir. Kapalı bir toplum halinde yaşayıp, diğer toplumlar gibi birbirine karışamamışlardır.

Geçen bir arkadaşımla konuşmalarımızın birinde öğrendim. (büyükadada musevilere komşuluk yapmış bir arkadaş) Yahudi aileleri çocuklarını başka dinden olanlarla birlikte yedirmezlermiş oralarda. Tabi, bu çocuklarda öteki çocuklara karşı kin besler, onları öteki olarak görür. Yani sorun, bu ailelerindir bizim değildir. Bu konuda Chomsky, bağlı bulunduğu toplum ve aile yapısını eleştirerek artık başkalarıyla birlikte yaşamayı öğrenip, topluma karışmalılar demişti.

Konumuza dönersek, Can Bonomo’da anlatacaklarını gayet güzel şarkıları ve klipleri ile anlatmaktadır. Ben burada arkadaşın meczup adlı şarkısını işleyeceğim. Şarkının sözleri baştan sona Sufilik kültürü ve makamına saldırıdan ibarettir. Meczup “Tanrı aşkıyla aklını yitirmiş kimse” demektir. Buna örnek vermek gerekirse: Mevlana, Yunus Emre, Krishnamurti, Meher Baba vb. insanlardır. Meczup makamının üstündeki makamda ise Peygamber denen şahıslar vardır. Hallac-ı Mansur En-el Hakk dediği için derisi yüzülerek öldürülen bir Meczup’tur. Fakat canlı canlı derisi yüzülürken bile olaya gülmüştür. Bu noktada Can Bonomo’da olaylara karanlık taraftan hakim olduğu için, kendisine saldırmayı ihmal etmemiştir.

Bir meczup hali yaman
İçmemiş kalmış harman
Deliye dönmüş ondan
Dönme ey meczup uyan

Dermiş hep aşklar yalan
Korkmam oyunlarından
Sona gidermiş her an
Gitme ey meczup uyan

En ileri durma meczup seni de üzerler
Kimileri var ki meczup derini yüzerler
Kafana da takma meczup yoluna bakarlar
Hiç oralı olma meczup seni de yakarlar

Yalanların arkasından gitme meczup
Bu kadar mı kolay
Yabanların bahçesinden geçme meczup
Bu seni sen yapar

Kafana da takma meczup yoluna bakarlar
Hiç oralı olma meczup seni de yakarlar
En ileri durma meczup seni de üzerler
Kimileri var ki meczup derini yüzerler
Kafana da takma meczup yoluna bakarlar
Hiç oralı olma meczup seni de yakarlar

Anlaşılacağı üzere arkadaşta Mason Locasında iyi yetiştirildiğinden konuya hâkim ya da ona bu bilgiler birileri tarafından verilmiştir. Kötülüklerin temel kitabı Kabala ’da düşmanı sembolize eden sayı 56′dır. Önceden de belirttiğim gibi bu rakam Meher Baba’nın kitabında her 12’lik Çağ’da Dünya’ya intikal eden Meczub-u Kamil sayısıdır. Buradan da anlaşılacağı üzere masonların en korktuğu kimseler Meczuplardır. Zaten klibini incelediğimizde her şey daha net belli olacaktır.

Öncelikle bir mason locasında çekilmiştir. Damalı zemin, mumlar ve giyim kuşam…

 58

Sonra maskeli masonlarımız

 59

Ve meşhur gözümüz ama “Bonomo” kardeşimiz buna iyi bir kılıf bulmuştur. “Fer” kelimesi içeren bir davul kullanarak olayı örtbas etmeyi başarmıştır. “Fer” nerede kullanılır? Ne demektir?  

Fer: Parlaklık, aydınlık demektir. Fer genel de “Gözün Işığı” anlamında kullanılır. Hatta “Gözümün Feri” bol bol kullanılan bir deyimdir. Fer yazan davul sadece Bonomo’nun bu kilibinde değil konser sahnelerinde de bol bol kullanılmaktadır.

Ek olarak bu adamlar Işığı “Satan” dan aldıklarını iddia ederler. Bu yüzdendir ki “Şeytan”a ışığı getiren melek derler.

 60

İlk resimde kullandığı 666 sembollü el işaretini göze tutması Lady Gaga, Beyonce, vb. Hollywood ünlülerinin de bolca kullandığı bir semboldür. İnternette benzer resimler kolayca bulunabilmektedir. Aşağıdaki resim ise klasik “Baphomet” figürü ile daha açık bir şekilde gerekeni anlatmıştır. Bonomo’nun kendi tasarladığı kanatlar resimin arkasında ilginç bir yeri işaret ediyor. Acaba neye benziyor diye sorarsanız yanına diğer figürü de yanına koydum. Ek olarak kendi hazırladığı illüstrasyonuna, bolca haç ve kuru kafa da eklemeyi ihmal etmemiştir. Bu semboller de inandığı kültürün yansımalarıdır. Keza Amerika’da kurukafa ve kemikler örgütü (Skull and Bones Society), ülkenin tepe noktasıdır. Bugünkü Dışişleri Bakanı Kerry, George Bush vb. ailelerin hepsi buraya üyedir.

61 Bu tip insanlar günden güne müziği yozlaştırmaktalar. Ülkemizde de son zamanlarda bayağı türediler. Ama göstermeye çalıştıkları kadar da güçlü değildirler. Ortaya çıkıp bağırdıklarına göre artık sonları da yakındır. Karanlık, ışık gelinceye kadar hükmünü sürdürebilir. Karanlık varlığını hissettiriyorsa, Aydınlığın vakti de yakındır. Bu hipnoz edilmiş kitle, kurbağa gibi ciğerlerini şişirebilir fakat gerçek güçlerini ebatları da balon kadardır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s