Home

Mısır’daki antik uygarlık bugün için mükemmel sırları barındırıyordu. Günümüzde en ileri teknolojik ölçümlerle yapılan binalar bile ciddi hata payları içerirken, piramitler 5000 yıl önceki şartlarda sıfır hata payıyla nasıl yapıldığını anlamak, neredeyse imkânsız.

Bu bölgelerdeki ciddi bilgiler, en çok İngilizler tarafından talan edilmiştir. Sonra da Fransızlar tarafından bir talan daha geçirmişlerdir. Hatta bazı kaynaklar başkaları ulaşamasın diye tahribata uğratmışlardır. Peki, ne var da gizleniyor? Herkes neden ulaşamıyor? Sen bana bütün insanlığın Afrika’da doğduğu anlatıyorsun? Ama kendin Mısır’dan çıkmıyorsun? Hatta gerekli bilgilere ulaştıktan sonra oraları tahrip ediyorsun?

Evrim teorisine karşı değilim. Bölgelerdeki canlılar ekolojiye elbette uyum sağlayacaklar. Türler arası geçiş süreçleri elbette olacaktır. Ama gene “Köy Kahvesi” muhabbeti yapmamalıyız. Efendim çok çok evvel atalarımız olan “Homo Erectus” Afrika’dan yola çıktı da, sonra kuzeye giderken yol da “Homo Sapiens”e dönüştüler. Anadolu’yu boylu boyunca yarıp Kuzeye geldiler. Ne vardı da kuzeye geldiler? Akdeniz kuşağının iklimi İngiltere’ye değişilmez. Toprak verimliliği, ekoloji renkliliği gibi şeyler zaten çok iyi. Senenin her ayı yağmur, karanlık, depresiflik olan bir yere ben değişmem buraları. Yani “Homo Erectus“ un İngiltere” ye ulaşmak gibi bir nihai hedefi mi vardı başlangıçta? Homo Erectus’lar bu büyük idealin etrafında yemin mi etmişlerdi? İlla ki İngiltere’de mi bitecekti? Neden ben size söyleyeyim. Çünkü bu “Homo Sapiens” en son İngiltere’ye gitti ve evrimin en üst halkasına ulaştılar nihayetinde. En mükemmel insanlar İngiliz’ler o yüzden. Çıkarım Harika!!! Görüyor musun zekayı sen!!! Oskarlık senaryo!!!

Eee Çinli’ler de kalkıp Avustralya’daki çekik gözlü maymunların Asya’ya göçüyle meydana geldik derse? Ayvayı yedik! Herkes bir yerden maymun uçursa, bu kadar kıta var yanarız. Maymun türü yok o kadar!!!. Bu, tabi benim insanın gökten düştüğünü iddia etmem anlamına gelmiyor. Tabiki bir varoluş hikâyemiz var bu gezegende ama bu kadar da basit değil. Bugünkü ırkçı bilim adamlarına bu işin emanet edilemeyeceği ortadır. Açıklamaları onları fonlayan “Elit”lerinvicdanı kadar dürüst. Klasik ve kontrol altına alınmış bilim sürecinin dayattığı evrimi kabul etmemek bizi yobaz yapmaz. Kendimiz düşünüp, araştırıp, eksikleri fark etmek ve Ortodoks bilime kafa tutmak bizi ve bilimi özgürleştirir.

Evrim teorisi Darwin’den çok önce de vardı. Canlılar yaşadığı ekolojiye uyum sağlayacak kendini ona göre programlayacak elbette. Ama batı darwin patenti vurup kendilerine mâl etme işlemine girişti gene. Ama Irksal Darwinizme müsaade yok. Kendi soyuna sopuna göre baştan tasarlıyorlar varoluşu. Ben sana göre mi var olacağım?

“Neanderthal”ler ile ilgili yaygın teori geçenlerde çökertildi. Yeni araştırmaya göre “Homo Sapiens” ler “Neanderthal” ler ile çiftleşmişler farklı bir tür ortaya çıkmış. Yıllarca “Homo Sapiens”in “Neanderthal”lerin soylarını tükettiğini şöylemişlerdi oysa.

Gerçek şudur ki Sufiler ile ilgili kitap okuyacak olursanız. Evrende herşeyin birbirinin evrim sürecine neden olduğu anlatılır. Bu öğreti İslâm ve Hristiyanlığın temelini oluştururken, bu işin temelini bilmeyen iki tane sofunun baskınlığı yüzünden din reddediyor demek saçmalıktır. Evren bütün varlıklar birbiri ile ilişki halindedir. Yobazlaşıp dini otoriteyi kimseye vermemek isteyen cahil kitle evrim üzerine olan bilgisizliği, bu tebaalar tarafından din ve bilimin ayrı olduğunu anlatmasına neden oluyor. Bu noktada Dinin özü olan suflilik ile yobazlığı karıştırmayalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s