Home

Dünya, Orion gibi ‘Negatif Eğilimli’ bir sistemin karşısında elbette yalnız değildir. Sirius ise ‘Pozitif Eğilimli’ bir sistemdir. Zaten bu tip bilgiler piramitler üzerinde yapılan araştırmalarda bol bol bulunmuştur. Bu konuda Mısır tarihi üzerine birçok araştırma kitabı bulabilirsiniz.

Ben ise gözümüzün önüne konan fakat bizim fark etmediğimiz film ve belgesellerdeki karşılıklarını açıklayacağım. Örneğin Matrix ve Zeitgeist bu konuda temel kaynaklarım olacaktır.

Zeitgeist isimli belgesel de bu konulara giriş yapmama neden olan belgesellerden biridir. İçinde Evren’e ait çok ilginç bilgiler mevcuttu. Bu belgeselin detaylarına ileriki bölümlerde daha açık değineceğim. Fakat şu an anlatmaya çalıştıkları ya da farkına varmadan değindikleri sırlardan biraz bahsedelim ve bunları diğer filmler ve belgeseller ile bütünlemeye çalışalım.

 70

İlk resimde İsa Güneş ile sembolize edilmiştir. Onu takip eden “Sirius” ve onun peşine de takılmış 3 yıldız “Orion Kuşağı” ile sembolize edilmiştir. Tabiki ikinci resimde bu konudan bağımsız değildir. Bu iki bilgi de ‘Zeitgeist’ adlı belgeselden alınmıştır.

Her noktası başka anlamlar taşıyan ‘Matrix’ ise bu konuda başka bir referans kaynağımız olabilir. Her noktası ayrı bir titizlikle yazılmış olan bu film bazı noktaları tamamen masonik sırları açıklamaktadır. ‘Neo’ ile başlamak gerekirse kelimedeki harflerin yerini değiştirdiğinizde ortaya “One” çıkacaktır. Bu çok açık bir şekilde Türkçesiyle ‘Bir’ demektir. Önceden konu hakkında yaptığım açıklamalarda bunun herşeyin birliğini sembolize eden ‘Bir’ olduğunu anlatmıştım. Ayriyeten, daha net anlatmak gerekirse: “Bir” adına her şeye hükmedebilecek kudrette olanı gösterir. Bu da en açık haliyle “Mehdi” dir. Nam-ı değer, “Neo”, özünde “One” olarak “Mehdi” yi anlatmaktadır. Peki, Morpheus kimdir? Morpheus ise “Mesih” ‘ i sembolize etmektedir. Bu kanaate nasıl vardığımın açıklaması ise “Neo”’ya yol gösteren olması ve “Ellerini arkadan bağlama” şeklidir. Meher Baba’nın Sufiliği anlattığı kitabı “Tanrı Konuşur” bu konuların hepsine değinmiştir.

71

Bir de filmde ilginç bir diğer yan ise araştırma yaparken karşıma çıktı. Aşağıdaki sahne bana çok ilginç bir sahneyi tekrar hatırlattı.

 74

Şimdi en son yarım bıraktığımız konuya devam edelim. Sirius ve Orion konusu bu noktada filmin neresinde işlenmiştir. Zeitgeist adlı belgeselde yukarıda yaptığım alıntı da “Mesih” in doğuşunu haber veren ve onunla aynı hizada olan yıldızın “Sirius” olduğunu göstermiştim. Sonrada “Sirius” u takip eden 3 yıldızı “Orion Kuşağı” olarak tanıtmıştım. Filmde “Sirius” u sembolize eden karakterimiz “Trinity” dir. Onun peşinde olan ise “3 Ajan” bulunur. Hatta “Ajan Smith” serisinin üçüncü bölümünde “Trinity” e “Kimse benden senin kadar kaçamadı. Her seferinde son olduğunu sandım. Her seferinde elimize geçirdiğimizden emindim ama bir şekilde elimizden kaçtın” demişti. Bu durumda Sirius’un peşinde olanlar “Orion Grubudur”.

 sad sad 2

Filmde bu üç ajan “Mimar” tarafından yönetilmektedir. “Mimar” her şeyi matematiksel olarak yürüttüğünü anlatmaktadır. “Mimar” en ince detaylara kadar sistemi yönetebilmektedir. En ince detaylarına kadar matematiksel olarak tasarladığı bu sistemin içinde oluşan hata sonucu olarak “Neo” nun ortaya çıktığını anlatmaktadır. Kendisine ulaşmakta neredeyse imkâsıza yakındır. Çünkü kendisi ayrı bir boyutta ikamet etmektedir.

  sad

Filmde boyutlar arası geçiş kapısına ulaşan Neo’nun en son mimara ulaşması yani bu sistemin tasarımcısı yani masonların “Evrenin Ulu Mimarı” dedikleri varlığa ulaşmasını anlatmaktadır. Hesap kitapla her şeyi önceden tahmin eden “Mimar” esasında başarısız olur ve her şeyi hesap etmek yerine duyguları dinleyen ve hisleri ile hareket eden Evrenin hissi boyutunu anlatan “Kahin” başarılı olur. Kahin ise hatırlayacağınız filmdeki yaşlı kadındır. Bu da bir başka deyişle erkek egemenliği üzerine kurulu masonik sistemdense kadın egemenliği savunan bir yapıyı işaret etmektedir.

 75

Bana göre de ülkelerin yöneticileri kadınlardan oluşan bir toplum olsak daha az kavgacı bir toplum olabilirdik. Çünkü anlaşabilmek için matematikten çok duygularımızın olduğu bir topluma ihtiyacımız var. Duygu ve hisler ise kadınlarda daha yoğun bulunmaktadır. Onun içindir ki parlak dönemlerini Acem, Kürt ve Türk toplumlarında kadınlarda erkekler kadar söz hakkına sahip olurdu. Hatta yöneticilerin eşleri de onun kadar söz hakkına sahip olurdu.

Ayriyeten Müslümanlıkta kadını korumak için ortaya çıkan bir dindi. Çünkü kadınların canlı canlı gömüldüğü bir toplumda Muhammed’in yapmaya çalıştığı şey kadını koruma altına almaktı. Kadını meta gibi satan ve şehvet aleti haricinde bir şey olarak görmeyen bir toplumda başörtüsü ile kadını korumaya çalışmıştı. Ama bu başörtüsü bir süre sonra bir siyasi bayrak ve kadını aşağılayan bir simgeye dönüştü. Bu konuda başörtüsünün kadına gerektirdiği saygıdan çok, aşağılayan bir simgeye dönüştüğü sistemi kabul etmemekteyim. Kadınların özgürce kararlarını verebildikleri bir ortamda bana göre başörtüsüne gerek kalmaz. Ama erkeklerin kadınları acımasızca katledip, istediği bir ortamda buna gerek olma ihtimali çok yüksek olabilir. Takip sistemleri ve hukuk sisteminin bu kadar geliştiği bir sistem bile kadını bu gün korumada bu kadar acizken, o zamanın koşullarını anlamak çok da zor olmasa gerek.

2 thoughts on “ORION VE SIRIUS SAVAŞI

  1. Bu yaziyi okumadan 5 yil once bir gece yildizlara donup sert bir biçimde savasi kesmelerini istedim.su an okudugum yazidan anladigim gercekten deli degilmisim…daha fazla bilgi varsa esinebilecegim linkleri verieseniz memnun olurum ben kisaca sirius kulturunden gelmiş oldugum bilgisini aldim.Adimdan da kaynakli bazi tesirler yyaşadım bu konu ve yapabileveklerimiz konusunda gerekli bilgileri edinmeyw calisiyorum. SONSUZ SEVGILERIMLE…Kharya MAnta SONYA. …

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s