Home

Rihanna son dönem popunun sevilen isimlerinden biri. Ses tonu ve yeteneği çok iyi olmasına rağmen kendini yanlışa teslim etmeyi seçmiş maalesef. Bu insanların şarkıları uzun vadede toplumda ciddi deformasyona yer açacak tehlikededir. İnsanlar hayatlarının kötü geçtiği dönemlerde bir şarkı ile bile hayata tutunabilir. Fakat bu insanlar müziğin altına dinamit yerleştiriyorlar. Fakat bu durum onların iradeleri ile gerçekleşen bir durumdan ötedir. Albüm ve kliplerine milyon dolarlarca para harcayan bu insanların bu prodüksiyonları sadece keyiflenmeniz için yapmayacağı kesindir. Bu kadar bütçeler ancak ciddi amaçlar uğruna harcanabilir. Toplumun da sürü olduğunu düşünürseniz, kavala hakim olan sürüyü istediği yönde terbiye edecektir.

Rihanna birçok klibi ve şarkı sözü adeta ritüeller içermektedir. Bunların bir bölümünü birlikte inceleyeceğiz. Kliplerde kullanılan ve küçük sahnelerde anlık olarak gösterilen, dikkatli bakılmadığı takdirde de kimsenin göremeyeceği bu sahneler özellikle görmeleri gereken insanlar için yerleştirilir. Fakat internet sayesinde bu sahneler de artık deşifre olmaktadır.

 55

Bu sahne de işlenen konu için sadece gösteri dünyası tesadüf demek çok basite kaçmak olur. Keza Rihanna’nın her klibi ayrı bir deryadır bu konuda. Bazı şarkılarındaki sözlerde gerçekten çok başarılıdır. Transa geçmiş göz hallerinda, göz bebekleri kaybolmuştur. Bu farklı boyutlara temasa geçen kişilerde görülen durumdur. Örneğin bu klipte söylenen şarkının sözlerine dikkat çekmek gerekirse:

“O, gecenin karanlığında seni kapmaya gelen bir hırsız

O senin içine kadar sürüklenebilir ve seni tüketebilir

Bir akıl hastalığı seni kontrol edebilir

Seni çok rahatsız eder

İki defa düşünsen iyi edersin,

Düşünce ve iraden değiştirilecek

Eğer gerekiyorsa, akıllıca duraksa

Zihnin paranoya içinde

Aynı ‘Karanlık’, ‘Aydınlıkmış’ gibi “

Bu şarkıdaki görüntülere tesadüf dersek, Rihanna’nın başka bir klibini daha incelememiz daha yararlı olacaktır.

56

Yukarıda yer alan görüntüler Rihanna’nın başka görüntüleridir. Bu görüntülerde Rihanna’nın Subliminal örnekleridir. Sağdaki fotoğrafta ekrandaki damalı koridor örneklerini önceden beraber incelemiştik. Soldaki fotoğrafı incelediğimizde her şey net bir şekilde ortada. Piramitin içinde bulunan ‘Baphomet’ figürü, Rihanna’nın diz üstü çökmesiyle oluşturulmuş.

Yine Rihanna’nın başka bir klibinde kullanılan temalar benzer şeyleri anlatmaktadır.

 57

İlk resimde her şeyi gördüğü iddia edilen göz ve kraliyet tacı, ikinci resimde kraliyet sembolü olan aslan ve taç, 5 köşeli yıldız, piramitler. Son resimde ise piramitin tepesinde bulunan göz. Bu simgelerin hepsi masoniktir. Bu işlerin en tepesinde bulunan isimlerinde İngiliz Kraliyet Ailesi olduğuna dair çok güçlü kanıtlardır. Bu insanlar bilinçaltı kontrol edilen bir nesil yetiştirmek için filmlerin ve kliplerin içerisine bu tip öğeleri sık sık yerleştirmektedir. Eski Mısır’da kullanılan okültizm’e dayanan bu semboller aracılığıyla insanların bilinçaltları esir alınmaktadır. Çünkü insanların bilinçaltları çok güçlü silahlardır. Bilinçaltı bir gün gelip bilinç üstüne çıkarsa istenilen dönüşüm gerçekleşmiş olacaktır. Zaten “Bilinçaltı ile bilinç üstünün aynı noktaya gelmesine ‘Büyü’ adı verilir.”Bu da insanların bilinçlerinin sistemli bir şekilde Firavuni bir büyü aracılığıyla yönetildiğini göstermektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s