Home

Gördüğü her yere Davut yıldızı koyup, değişik el sıkışma teknikleri ile mesajlaşıp, bu şekille oralarda gruplaşıp gücü eline geçirme arzusuna sahip olan insanlar için tek bir gerçek varsa rahatsız olduklarıdır. Ama buteknikler haberleşmenin olmadığı çağlarda binlerce yıldır kullanıldı ve çok etkili bir silah oldu. Bu şekilde bambaşka ülkeler birbirini tanımayan 1000’lerce insan haberleşerek ortak bir hedefte birleşildi. Ta ki bugün internet hayatımıza girinceye kadar da sembolleri gizemlerini sürdürmeye devam etti.

Sembolizmin kendileri için ne denli önemli olduğunu masonlar şu şekilde anlatıyor.

Masonlukta semboller, masonik ilkeleri daha iyi anlatmak, ritüellerin içerdiği aşılamaları ve öğütleri belleklere iyice yerleştirmek, bunların uzun ömürlü olmalarını sağlamak için kullanırlar. Masonlukta sır olarak nitelendirilen şeylerin başında masonik işaretler, sözcükler ve simgelere verilen anlamlar gelir”

Sözlük, Büyük Mason Mahfili Yay. Syf158

Sonuç olarak sizin anlam veremediğiniz bu şeyler, bu çok soylu ve önemli olduğunu düşünen insanlar için çok anlamlı ve önemli şeylerdir. Ve bu sembolleri kullanan insanlar sistemin tepesinde yaşarlar. Sizin için önemli olsun, olmasın onlar için çok önemli şeylerdir ve dolayısıyla aynı ekolojiyi paylaştığımız için bizimde hayatlarımızı etkilemektedir. Son dönemde birçok insanın dikkatini en çok çeken sembol 1 Dolar’ın üzerindeki gizemli piramit sembolüdür. Azımsanamayacak bir çoğunluk konu hakkındaki araştırmalarına bu şekil üzerinden başlamıştır. Ben de semboller konusuna bu konu üzerinden başlamayı düşünmekteyim. Bakalım nasıl bir yapı idare ile yönetiliyor muşuz? Kurulmak istenen ve çoğu tamamlanan yapının şemasını aşağıda veriyorum.

3

Sistemin en tepesinde “Windsor” (Kraliçe’nin koca tarafına verilen soyad) hanedanı, Rothschild ailesi, Rockefeller ailesi, Warburg ailesi gibi soylular ve bankerler bulunur. Bu grubun içinde bu yüzyılın ortasına kadar Rothschild ailesi güçlüyken, 2. Dünya savaşı ile birlikte Rockefeller ailesi daha güçlü bir konuma gelmiştir. Zeitgeist belgeselinde de Rockefeller ailesinin ciddi bir şekilde eleştirilme nedeni budur. Esasında Rothschild, Rockefeller ve Kraliçe Elizabeth’in aileleri kıyasıya savaş içindedir. Çünkü en üst kademeyi bu gruplar oluşturur. Dünyayı kim yönetecek savaşıdır bu.

Türkiye’den şemadaki “Bilderbergler” klubüne çıkanlar olmuştur. Galatasaray eski klübü yöneticisi ve sanayici Selahattin Beyazıt eski üyelerdendir. Ama artık Türkiye’yi çok tanıdığınız isimler temsil etmektedir. Bunlar “Mustafa Rahmi Koç”, “Suna Kıraç (Vehbi Koç’un kızı, İnan Kıraç’ın karısı) ve Mustafa Koç’tur. Koç ailesinin Bilderberglerden de üst komisyon sayılan Council on Foreign Relations CFR (Dış İlişkiler Konseyi) toplantılarına katıldığı bilinmektedir. Bu komisyona üye olamadan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olamazsınız. Baba ve oğul Bush, Ronald Reagan, Bill Clinton, John Kennedy, Richard Nixon gibi bakanların hepsi bu komisyona üyedirler. Bu departmanın tepe isimleri David Rockefeller, Henry Kissenger, Zbingiew Brezinski vb. isimlerdir.

Türkiye’deki bu toplantıya yukarıda saydığım bu isimlerin hepsi katılmıştır. Dünya politikalarını belirleyen en Neo-Con isimlerden tutun dünyanın en önemli sanayici, bankerleri, soylularına kadar toplanmak için İstanbul’a geldiler. Toplantı bitiminden sonra Dolmabahçe sarayına geçip Abdullah Gül’le toplantı yaptılar. Türkiye’den de Mustafa Koç toplantıdaydı. J. D. Rockefeller’ın katılması bekleniyordu ama hasta olduğundan katılamamış. Çok üzdü bizi…

Türkiye Bilderberg toplantısı nerede yapılmış bilin bakalım? Bina istanbul’un tam göbeğinde Ritz Carlton binası ve içinde abuk sabuk cübbeli insanlar. Bu cübbler yılan kardeşliği ve Conan’ın hikayesini işlediğim bölümde incelenecek. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim…

4

Fotoda çok manidar ve anlamlıdır. Koskoca binaları insanların gözüne batacak kadar sembol yapabilirler. Yandaki resimde başka bir Bilderberg toplantısından alınmıştır. Bu klübü içinde bulunan soylu olduğu iddia edilen kral, prensler, büyük şirketlerin yöneticileri, akademisyenler ve yüksek mevkideki birçok insan bu komik elbiseleri tarikat toplantılarında giyerler. Fakat Bu kadar ilginç bir haberi medya neden vermez? Haber değeri olarak çok önemli olsa da tesadüf eseri mi gözden kaçmıştır?

Bu arada Koç ailesinin 300’ler kulübüne de girdikleri söylentiler arasındadır. 300’ler klubünün nasıl bir oda olduğunu anlamak için, bu grubun asli üyelerinden bazılarını aşağıya ekliyorum.

Helmut O.Maucher – Nestle CEO ve chairman

Wolfgang Reitzle – BMW AG

Giovanni Agnelli – Fiat Chairman

Paul A. Allaire – Xerox Coorporation

Yani üst noktalardan birinde olabilmek için birilerine yaverlik yapmak, köle olmak şarttır. Bu sistem bildiğiniz imparatorluktur. Üst tarafta elit ve bankerlerden oluşan bir grup, sonra onların işlerini yapan hizmetkârları iş adamı dediğimiz kimseler, aşağıya doğru dökülen kırıntılar ve en altta iki parça ekmek kırıntısı için günlerce çalışan insanlık.

Afrika’da açlık, susuzluk, kolera, AIDS’den ölen, Çin’de 1 dolara 18 saate kadar çalışan, Libya’da toprakları petrol baronları tarafından Kapitalist teröre teslim edilmiş mülteciler, Afganistan’da ve Irak’ta sistematik olarak beyinleri yıkanmış canlı bombalar, tecavüze uğramış kadınlar, Türkiye’de Kürt olsun, Alevi olsun, Sünni olsun ötekileştirilmiş ve daha nice sefaletlere terk edilmiş insanlıktan bahsediyoruz.

2013 Bilderberg’te Türkiye’yi kraliçemizin huzurunda temsil eden dalkavukların listesi de aşağıdaki gibidir:

  • Aslı Aydıntaşbaş, Köşe Yazarı, Milliyet Gazetesi

  • Ali Babacan, AKP Milletvekili, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı

  • Haluk Dinçer, Başkan, Emlak ve Sigorta Grubu, Sabancı Holding A.Ş.

  • Mustafa V. Koç, Yönetim Kurulu Başkanı, Koç Holding A.Ş.

  • Soli Özel, Kadir Has Universitesi; Köşe Yazarı, Habertürk Gazetesi

  • Şafak Pavey, CHP Milletvekili

İnternetteki forumlarda “masonluk iyidir, güzeldir” demek çok hoş. Zaten önemli olan sırrı konuşmamak lazımdır. Eğer halk bu kadar pislikten haberi olsa kıyamet kopacaktır. Kimsenin inancı kalmaz ki bu yalana. Gazetedeki köşe yazarları şöyle biraz düzgün bir şeyler yazsalar iplik söküğü gibi gelecek. Nerde o günler? Ayşe Arman’ın önemli gibi gösterilen birileri ile sımsıcak pozlarını ve gereksiz röportajlarını okuyoruz. Aslında daha çok resimlerindeki vücut hatlarını izliyoruz desek yalan olmaz.

Tam liste için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz:

http://www.telegraph.co.uk/news/politics/10095943/Osborne-Clarke-and-Balls-to-attend-Bilderberg-Group-meeting.html

One thought on “SEMBOLİZM

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s